Představujeme vám naše skvělé lektorky sálových lekcí. Jako první se podíváme na zoubek Terce Wittichové, která v našem 1CLUB Centru na Václavské vede lekce Pilates. Co to vůbec Pilates je? A co nám o sobě Terka řekla?

Terka Wittichová - Pilates Brno

Něco málo o Pilates

Pilates je forma cvičení, které pomáhá lidem udržet nebo vytvářet správné pohybové stereotypy pomocí zapojení hlubokých svalových vrstev a centra těla. Díky tomu zlepšuje celkovou tělesnou stabilitu, funkčnost pohybového aparátu a zároveň pozitivně působí na pohyblivost kloubů i celé páteře.

Zapojením specifického dechu do pohybu, pilates zároveň učí nejen jak správně dýchat, ale pomáhá nám i odbourávat stres a psychické napětí. Dech zároveň vede k lepší koncentraci a uvědomění si vlastního těla.

Cvičit pilates může opravdu každý. Na hodinách se cviky dají přizpůsobit volbou správné modifikace nebo varianty, která odpovídá možnostem klienta. Proto toto cvičení mohou využít nesportovci, lidé staršího věku, ale i aktivní sportovci, kteří potřebují vyvážit svalové dysbalance.

Něco málo o Terce

Ahoj, jmenuji se Tereza Wittichová a od mala se věnuji sportu. Celý život mě provází pilates, jóga a Port De Bras, které jsem používala jako rehabilitační a kompenzační cvičení k závodní cyklistice a sjezdovému lyžování.

Postupně moje vášeň pro zdravý pohyb rostla více a více, dokud jsem se nerozhodla začít si dělat certifikáty, které dávají mým dlouholetým zkušenostem formu, tvar a hlubší znalosti.

Momentálně mám za sebou tyto certifikáty:

  • Port De Bras Basic Level 1 – Face Academy (Iva Mojžíšková)
  • Instruktor pilates – My Fit (Lenka Velínská)
  • Instruktor jógy (který momentálně probíhá) – My Fit (Lenka Velínská)

+ spoustu doplňujících certifikátů z workshopů jako „Pilates pro těhotné“, „Pilates pro diastázu břišní stěny“ apod.

K dalšímu vzdělávání mě žene touha vést lidi ke správným pohybovým stereotypům a dopomoct jim zbavit se chronických bolestí, které je provázejí.

Terka Wittichová - Pilates Brno

Termíny lekcí Pilates ve 1CLUB Centru

ÚTERÝ 16:30-17:30
STŘEDA 18:00-19:00

Pošlete to dál... Sdílejte příspěvek se svými blízkými