Další dlouholetou závodnicí a nyní i super trenérkou, lektorkou kroužků a příměstských táborů, je naše Anička Albrechtová. I ta si pro vás připravila zajímavý příspěvek o své aerobikové kariéře.

Od kroužku aerobiku k soutěžím

V šesti letech jsem začala cvičit aerobik v DDM Junior. Rekreačně, jedenkrát, později dvakrát týdně. V páté třídě jsem začala cvičit ve Fit studiu Martiny Konečné. Pod vedením trenérky Zdeňky jsme vytvořily tým a začaly jezdit na rekreační soutěže do Drásova, Rosic apod. V Drásově jsme získaly první místo se sestavou na bossu. Účastnily jsme se také mnoha Master classů v Brně a okolí.

Přechod k závodnímu aerobiku

V sedmé třídě jsem byla na náboru v AC Brno. Dostala jsem možnost přejít z rekreačního aerobiku na závodní aerobik. Co se mi změnilo? Zejména intenzita tréninků, zvýšila se na třikrát týdně. Účastnily jsme se závodů 3.VT @fisaf.cz. Díky dobrým výsledkům jsme další rok byly posunuty do 2.VT. Následoval vznik nového klubu ve spolupráci s Fit4All.

Nový klub a příležitost v dospělé kategorii

Rozpadl se nám juniorský stepařský tým a dostala jsem od trenérky Lucky Balharové možnost cvičit se seniorkami. Byla to pro mě velká změna a také výzva, zda zvládnu cvičit v I.VT, zda do týmu starších holek zapadnu. Obavy však byly zbytečné! Ani jsem se nenadála a už jsem nacvičovala skladbu Great Gatsby.

První mezinárodní závody

Následujícího roku 2015 jsme se nominovaly se sestavou FAME na ME v Dordrechtu, kde jsem získaly 3.místo. Dalším nezapomenutelným a také obrovským zážitkem na celý můj život je MS na Martinique, kde jsme získaly 2.místo a zároveň si užily dovolenou snů. Tuto sezónu skvěle dovršilo 1.místo na Mistrovství ČR. V roce 2016 jsme s holkama pokračovaly, a to sestavou Tom Jones na ME v České republice a MS v Rakousku.

Jsem mistryně Evropy!

V roce 2017 jsem se stala mistryní Evropy, kde jsme porazily naše obávané ruské týmy. Pak následovalo MS v Holandsku a krásné 3.místo a na MČR 1.místo.

Fitness aerobik? Ne raději stepy

V roce 2018 jsem si vyzkoušela cvičení ve fitness týmu. Ovšem návrat ke stepům mi ukázal, v čem jsem lepší. S písní Adama Lamberta tzv. „na Áďu“ jsme opět dojely až na MS do Holandska.

Trénování dětí

V roce 2019 jsem ukončila svou aktivní aerobikovou kariéru a nyní se plně věnuji dětem jako trenérka. Jsem ráda, že můžu být členkou 1Clubu a své zkušenosti tak mohu předávat dál dětem.

Pošlete to dál... Sdílejte příspěvek se svými blízkými