Moje aerobiková cesta trvá již více než 20 let. Od roku 2013 hrdě držím taktovku našeho skvělého OneClubu. Ale jak to všechno začalo? Pojďte společně se mnou zavzpomínat. A tentokrát nás vzpomínky dostanou až do legendárních devadesátek!

Začátky aerobiku ve školce

Jak to všechno začalo?

Jako dítě vyrůstající v devadesátkách jsem tíhla k hudbě a tanci. Už ve školce jsem měla ráda všechny hudební i taneční vystoupení. Lákal mě Rock and Roll a moderní gymnastika, kterou trénovala v Rožnově pod Radhoštěm moje teta. Ale doma to neprošlo. Naštěstí jsem se dozvěděla o kroužku aerobiku na základní škole Svážná a tím byl nejspíš můj osud zpečetěn 😄

Kroužek aerobiku nestačil

Paní trenérka kroužku ze mě musela mít radost. Neustále jsem ji s kamarádkou Peťou, se kterou jsem chodila od první třídy i do školy, otravovala „vlastními choreografiemi“, které jsme vymýšlely před kroužkem, na kroužku, po kroužku, ve škole, prostě všude. Hold kroužek 1x týdně nestačil, tak jsme se začali poohlížet, jaké jsou další možnosti aerobiku v Brně.

Začátky závodění v AC Brno

Psal se rok 2000, bylo mi 11 let a jediným klubem v Brně, kde se aerobik trénoval na závodní úrovni, byl Aerobik Centrum Brno. Přišly jsme i s kamarádkou do fitka k Haně Toufarové na zkušební trénink a bylo nám nabídnuto, že můžeme chodit na lekce Master Class se staršími a k tomu se připojit do skupinky dětí, které trénují pódiové skladby.

Pódiové skladby

Roky 2001-2004 byly ve znamení pódiových skladeb. Úplně první sestava byla na písničku „I Only Want to Be with You“ s názvem „Crazy Butterfly“. Měli jsme náčiní v podobě hedvábných šátků s namalovaným motýlem, které jsme si společně vytvořily ve výtvarném centru. Poté následovala sestava Koberečky z Orientu. Kromě závodů pódiových skladeb jsme jezdily na Dětskou ligu aerobiku, což byla soutěž jednotlivců Master Class.

Kurzy pro děti a návrat na závodní plochu

Rok 2005 odstartoval mou „trenérskou“ kariéru, když jsem po boku Lenky Fasnerové začala vést kurz aerobiku pro holky 14-16 let. Ale závodění jsem se nechtěla jen tak vzdát. A tak jsme v roce 2006 postavily další pódiovku s tématem „V kondici“. Cvičily jsme s flexi-bary na písničku Zhluboka dýchat. Spartakiádu jsme sice žádná z nás nezažily, ale pódiovku jsme si všechny moc užily. A poprvé jsem závodila s Denčou Kratochvílovou (nyní Čáslavskou). Kromě pódiovky jsem se poprvé vrhla také na kategorii fitness step.

Rok 2006 měl ještě jedno důležité poprvé – v tomto roce s námi poprvé jela na letní soustředění Vendy Řeholová (nyní Pokorná), která se předtím věnovala sportovní gymnastice. Na zámku v Rájci-Jestřebí jsme se jí pomocí nakreslených obdélníků na zemi snažily naučit seniorskou sestavu na stepy. Myslím, že měla kvalitní základ ke svým dalším úspěšným rokům v aerobiku…

Pódiová skladba V kondici
Pomáda a 5. místo na MS v Bělehradě

Mistrovství světa v Bělehradě a konec závodní kariéry. Nebo ne?

Rok 2007 byl pro mě zlomový. Skvělý tým seniorek (17 a více let), skvělá sestava (Pomáda), ale jeden háček – byla jsem z celého týmu nejvyšší (jaké to překvapení), tudíž na mě padl post náhradníka. A tak jsem se s tím poprala po svém – choreografii jsem znala jako své boty, tým pro mě byl vším a já chtěla aspoň něčím přispět. A tak jsem začala společně s Hanou holky trénovat. Ani jsem netušila, jak moc si nakonec tuto sestavu zacvičím nejen v ČR, ale i na Mistrovství světa v Bělehradě.

Sezónou 2007 sem zakončila svou závodní kariéru a vrhla se naplno na trénování dětí. Kromě toho jsem si udělala celou řadu certifikátů a začala s lekcemi pro dospělé ve fitku. A také jsem si po Lence Fasnerové, která se odstěhovala s rodinou do Olomouce, přebrala část agendy a pomáhala s chodem klubu.

A jak to opravdu bylo s ukončením závodění? K pár návratům na závodní plochu přece jen došlo – ať už to byla pomoc našemu rodičovskému wellness týmu na stepech, který jsme si s Vendy převzaly po Lence, nebo hec v podobě 2 sezón ve fitness aerobiku, jen tak pro radost – závodění mi prostě chybělo. Hold jednou aerobička, pořád aerobička!

Fitness aerobik 17-25 let
ME Blanes 2009

Trénování dětí (velkých i malých) naplno

Trenérské začátky dětí mám spojené s rokem 2008 a s Vendy (příběh Klárky Suchnové už znáte). Měly jsme to pěkně rozdělené – já se s dětmi soustředila na sestavu a Vendy na provedení. Starší závodníky v kategoriích junior a senior step jsem trénovala společně s Hanou. Rok 2009 byl jedním z nejkrásnějších – mistrovství Evropy ve španělském Blanes a Mistrovství světa na karibském ostrově Martinik. A k tomu všechny děti s medailemi na krku – včetně Vendy i Týny.

Další mojí oblíbenou sezónou byl rok 2012. Trénovala jsem kadetky, které cvičily na super pecky od Kissáků a juniorky se sestavou Hippies. Oba týmy se nominovaly na mezinárodní závody a z MS v Dordrechtu dovezly krásné bronzové medaile.

První klubové focení 1CLUB

Nový klub – nový začátek

Po 13letém působení v AC Brno jsem společně s Vendy a Denčou udělala klíčové rozhodnutí. Založily jsme si vlastní klub a šly svou vlastní cestou. A jak se nám daří? Podívejte se sami, jak šel čas a jaké důležité okamžiky jsme prožili.

Moc ráda vzpomínám na rok 2015, kdy naše seniorky vybojovaly první 1clubovou nominaci na mezinárodní závody a mohly jsme závodit na MS na Martiniku. Nebo rok 2017, kdy jsme z ME v Karlových Varech všichni odjížděli s medailemi na krku.

Na závěr jedno velké DĚKUJI

Je to již neuvěřitelných 8 let fungování OneClub Brno. 8 let radosti z pohybu a přátelství. Stovky dětí a rodičů, medailí, skvělých trenérek, krásných choreografií, dresů, hudeb, soustředění a zážitků. A já jsem za ty roky moc vděčná. Moc děkuji všem, kteří se společně se mnou vypravili na tuto krásnou cestu. Věřím, že i přes všechny strasti této doby zůstane aerobik stále v našich srdcích a snad se brzy opět budeme moci potkat v našem 1CLUB Centru.

Galerie plná aerobikových zážitků

Pošlete to dál... Sdílejte příspěvek se svými blízkými